PALIVOVÉ DŘEVO

Čím dál víc lidí se v současné době začíná vracet k tradičnímu topení dřevem.

Příčinami tohoto trendu jsou vzrůstající ceny za plyn a elektrickou energii a zvýšený zájem o ochranu životního prostředí. Dřevo se totiž řadí mezi obnovitelné zdroje a při jeho spalování neuniká do ovzduší takové množství škodlivých látek jako například při spalování uhlí v tepelných elektrárnách, ze kterých odebíráme elektrickou energii.

 

Topení palivovým dřevem je určeno pro ty, kteří myslí ekonomicky.

Dřevo je levné a zároveň dostatečně výhřevné, takže za dobrou cenu získáte tolik tepla, kolik potřebujete. Nespornou výhodou návratu k topení dřevem jsou nízké provozní náklady. Roční spotřeba dřeva závisí na kvalitě zateplení domu a jeho ploše a činí přibližně 13 - 25 prm (prostorových metrů). Pro krbová kamna či dřevokotle je vhodné dřevo z dubuhabrubukujasanujavoru či břízy, protože má vyšší hustotu a déle hoří, smrkové dřevo hezky praská, vydá jednorázově víc energie, ale zase velmi rychle shoří.

Obecně platí, že tvrdé dřevo hoří pomalu a dlouho žhne, měkké dřevo naopak rychle vzplane a rychle ztratí žhavé uhlíky. Proto je také tvrdé dřevo dražší a žádanější. Měkkého spotřebujeme víc. Dřevo je dobré nakoupit na jaře, rozštípat a nechat aspoň do podzimu na vzduchu vyschnout. Ideální je spočítat si průměrnou roční spotřebu dřeva a nakoupit dřevo do zásoby na dva až tři roky. Získáme tak kvalitní dřevo a ušetříme i nemalé finanční náklady, protože vyschlé dřevo déle hoří.

  

Výhody topení dřevem

  • Nejlevnější palivo
  • Má velice dobrou výhřevnost, především pak tvrdé listnaté dřevo
  • Řadí se do kategorie alternativního zdroje tepla a je ekologicky šetrné
  • Nepotřebuje náročné skladování
  • Palivové dřevo Vám rádi dovezeme a vyskládáme na určené místo.
ZWVjN